Uśmiech na Wielkanoc

Od tego roku organizujemy coroczną wielkanocną zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z terenów Miasta Łańcuta oraz okolic, dzięki której dostarczamy żywność na najbliższy czas, pod nazwą „Uśmiech na Wielkanoc”. Jednocześnie wspieramy Miejski Dom Pomocy Społecznej w Łańcucie, opłacając materiały na zajęcia z terapeutą, dzięki której mieszkańcy mogą dbać o swój rozwój oraz zdolność psychofizyczną.

Jest to niezwykle ważna inicjatywa, która może przynieść ogromną ulgę osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza w okresie świąt, kiedy większość społeczeństwa cieszy się czasem spędzonym z rodziną przy obfitości jedzenia. Organizowana przez naszą fundację zbiórka żywności nie tylko zapewnia potrzebującym posiłek wielkanocny, ale również wsparcie na najbliższy czas, co może mieć długoterminowy pozytywny wpływ na ich życie.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować tę coroczną inicjatywę, by umacniać jeszcze bardziej więzi społeczne w Naszym regionie oraz zainspirować innych do podobnych działań. Wspólnota, która staje razem, aby wspierać swoich członków w trudnych chwilach, jest silniejsza, a młodzi ludzie uczą się doceniać to co mają.

Jednocześnie do puszek zbieramy na materiały na zajęcia z terapeutą, dzięki którym osoby zamieszkujące Dom Pomocy Społecznej mogą aktywnie spędzać w nim czas, dbając o swój rozwój.

Dom Pomocy Społecznej (DPS) to miejsce, gdzie osoby starsze oraz inne grupy potrzebujące opieki mogą otrzymać wsparcie i opiekę całodobową. W DPS zapewnia się mieszkańcom odpowiednie warunki mieszkalne, opiekę zdrowotną, rehabilitację oraz aktywności społeczne i terapeutyczne. Placówki te mają na celu zapewnienie godnej egzystencji i komfortu osobom, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Inicjatywa trwa około 2 tygodnie, w trakcie których, zbieramy żywność długoterminową do koszyków w sklepach spożywczych w naszym regionie. Następnie w ostatni weekend przed Świętami Wielkanocnymi, nasi wolontariusze zbierają do puszek.Po zbiórce rozdzielamy żywność do paczek, a następnie przekazujemy do potrzebujących rodzin.

Do każdej paczki dokładamy własnoręcznie przygotowane kartki wraz z życzeniami.

 

I edycja 2024r.

15-24.03.2024r. Uśmiech na Wielkanoc

Pomogliśmy w 🔟 miejscach w Łańcucie łącznie 2️7 osobom (samotnym czy samotnym mamom z dziećmi – nasza zbiórka do puszek wyniosła 2200,97 zł, a z produktów uzbieraliśmy 16 paczek)  oraz przekazaliśmy dary do:

– Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie na materiały na zajęcia z terapeutą

– Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie.

Wspierali nas:

1. Bank Spółdzielczy w Łańcucie wraz z Panem Prezesem Szczepanem Kozłowski
2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie wraz z Panią Moniką oraz Panem Markiem Ruparem.
3. Nasze dary zawierały również przepiękne kartki z życzeniami oraz Wielkanocne ozdoby wykonane przez MDK Podzwierzyniec Łańcut
Pani: Janina Puchalik oraz Dorota Chudzik 
4. Wsparcia udzielały szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie (Urszula Mach) oraz  Zespół Szkół nr 3 w Łańcucie (Beata Bartman).