Prawa Zwierząt

Konferencja Przyjaciół Zwierząt – Podsumowanie

W dniu 9 Grudnia 2023r. nasza fundacja miała przyjemność przeprowadzić I Konferencję Przyjaciół Zwierząt w Łańcucie.
Nie ukrywamy, że nie było łatwo, ale cieszymy się, że nasz pomysł doczekał się realizacji. Mamy nadzieję, że nasza edukacyjna kampania na stałe wpisze się w regionalny kalendarz. Niewątpliwie uświadamianie oraz przeprowadzenie ważnych szkoleń jest istotne w polepszeniu jakości życia otaczających nas zwierząt, ich oraz naszego bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli poszerzać krąg wykładowców oraz zainteresować jeszcze większą ilość mieszkańców miasta. Było to pierwsze takie wydarzenie na mapie Łańcuta, podczas którego mieszkańcy mogli poznać działanie schronisk, możliwości wolontariatu, nauczyć się sygnałów jakie dają nasi czworonożni przyjaciele, dowiedzieć się jak mogą pomóc oraz jak bezpiecznie podchodzić do nieznanych im zwierząt.

Wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gdyż ilość zadawanych pytań z sali przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że to początek ważnych spotkań w świecie zwierząt.

Przy okazji przekazaliśmy zapasy karmy dla zwierząt dla Schroniska w Nowej Sarzynie.

Wykłady których mogliśmy posłuchać to:
1. ,,Schronisko dla zwierząt bezdomnych: wspólne działanie dla dobra zwierząt.’’ prezentowała Pani Katarzyna Pokrzywa Sekretarz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.
2. Przykłady aktywnej pomocy zwierzętom w pracy weterynarza oraz podczas prowadzenia schroniska. lek.wet. Jerzy Sulikowski
3. „Bezpieczeństwo okiem psa” Iga Kamińska , Dogoń Ogon – Centrum psiej edukacji’’ Behawiorysta i Trener psów

Dziękujemy wszystkim prezentującym oraz uczestnikom wydarzenia, jak również sponsorom: Hotel Łańcut oraz Bank Spółdzielczy w Łańcucie.
Zachęcamy do wsparcia schroni
Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek
Schronisko w Nowej Sarzynie.

Leave A Comment

Twój komentarz
Wszystkie komentarze podlegają moderacji.